Szkiełkowanie jako metoda obróbki aluminium, stali nierdzewnej i szkła
Jedną z metod obróbki powierzchni aluminiowych, szklanych czy stalowych, będącej doskonałą alternatywą dla piaskowania, jest szkiełkowanie. Z naszego wpisu dowiesz się, na czym ono polega.
Jak przebiega proces skiełkowania powierzchni?
Szkiełkowanie polega na użyciu do czyszczenia powierzchni szklanych kuleczek. Elementy, które ma się zamiar szkiełkować, należy umieścić w specjalnej komorze. Tam zostaną oczyszczone strumieniem szklanego granulatu. Ze względu na delikatność całego procesu, podczas czyszczenia powierzchni nie występuje konieczność dodatkowego zabezpieczania tak drobnych elementów, jak szpilki, śrubki, gwinty, łożyska czy gniazda. Z pewnością bowiem nie zostaną one uszkodzone. Po zakończeniu procesu oczyszczania szkłem nie występuje także konieczność dodatkowego zabezpieczania samej powierzchni. Nasi specjaliści przemyją jedynie poszczególne elementy benzyną ekstrakcyjną.
Jakie powierzchnia można oczyszczać poprzez szkiełkowanie?
Chociaż szkiełkowanie najlepiej jest stosować jako metodę obróbki aluminium, jest to także doskonała metoda czyszczenia stali nierdzewnej czy samego szkła. Polecamy skorzystanie z oferowanej przez nas usługi, jeśli chcą Państwo poddać czyszczeniu elementy silnika czy bębny hamulcowe.
Zalety obróbki szkłem
Czyszczenie wybranej powierzchni za pomocą mikroskopijnych kuleczek szkła ma wiele zalet. Przede wszystkim oczyszczony element jest zaskakująco gładki, a jednocześnie nie błyszczy się. Jego powierzchnia stanie się matowa, z ledwo dostrzegalnym, delikatnym satynowym połyskiem. Co więcej, szkiełkowanie uodparnia wyczyszczoną powierzchnię na dalsze zabrudzenia. Na oczyszczonych elementach nie osadzi się kurz, pył ani brud.
Polecamy Państwu oferowaną przez nas usługę szkiełkowania w miejsce tradycyjnego piaskowania. Tak wyczyszczona powierzchnia bowiem stanie się nie tylko gładka i czysta, ale także zakonserwowana na dłuższy okres czasu.